Постановою Третього апеляційного адміністративного суду від 13.02.2020 справа №340/1266/19 було задоволено позов клієнта, визнано протиправним та скасовано рішення про відмову у відшкодуванні витрат на лікування професійного захворювання, прийнятого у вигляді постанови відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України.
Управління було зобов`язано прийняти рішення про відшкодуванню витрат на самостійну оплату лікування професійного захворювання.
Стягнуто з Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України 70000,00 грн моральної шкоди, заподіяної внаслідок несвоєчасної виплати матеріального забезпечення, страхових виплат, ненадання або несвоєчасне надання соціальних послуг.
Коротко про справу
ОСОБІ_1 внаслідок професійного захворювання визначено ступінь втрати професійної працездатності 30% з 02.06.2004 року, безстроково, з потребою у додаткових видах допомоги: медикаментозне лікування, лікування в лікарських профілактичних установах, санаторно-курортне лікування.
Професійне захворювання пов`язане з роботою ОСОБА_1 в шкідливих умовах. Був складений акт №09 розслідування професійного захворювання – форми П-4, згідно якого професійне захворювання виникло у зв`язку тривалим стажем роботи у шкідливих умовах.
З цього часу ОСОБА_1 перебуває на обліку в управлінні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України та отримує страхові виплати у зв`язку з професійним захворюванням відповідно до акту розслідування професійного захворювання.
17.10.2016 року ОСОБА_1 було направлено на патологогістологічне дослідження, за наслідком якого встановлено злоякісне новоутворення.
У зв`язку з виявленим захворюванням, ОСОБА_1 у період з 26.10.2016 року по 31.12.2016 року проходив курс медичного обстеження та променевого лікування де позивачем було сплачено за лікування 130000 грн.
Вказані витрати підтверджуються чеками про оплату, рахунками на оплату.
Після проведення вищевказаної операції, медичним висновком лікарсько-експертної комісії спеціалізованого профпатологічного лікувально-профілактичного закладу про наявність – відсутність професійного характеру захворювання №7, виданим ДУ «Інститут медичної радіології ім. С.П. Григор`єва Національної академії медичних наук України», встановлено професійний характер захворювання ОСОБИ_1.
В жовтні 2017 року ОСОБА_1 звернувся до відділення УВДФССУ із заявою про призначення йому страхових виплат у зв`язку з нещасним випадком на виробництві – професійним захворюванням та відшкодуванням коштів на лікування у період з 26.10.2016 року по 30.12.2016 року, надавши акт розслідування хронічного професійного захворювання за формою П-4, висновок МСЕК про ступінь втрати професійної працездатності, копію трудової книжки, довідку про розмір пенсії.
Своїм листом відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Кіровоградській області повідомило ОСОБА_1 про відмову у страхових виплатах.
ОСОБА_1 оскаржив постанову відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України «Про відмову у страхових виплатах та наданні соціальних послуг» у судовому порядку.
Результат:
Позов клієнта задоволено повністю.