Кредит списано

Оскарження кредитної заборгованості

Було надано правову допомогу у справі з приводу шахрайських дій по оформленню кредиту.
Без судового рішення претензію до кредитора задоволено повністтю.

Обставини справи:

За інформацією АТКБ «Приватбанк» встановлено, що в 2020 році на ім’я Особа-1, було видано кредит у сумі 5848 грн.

Видачу кредиту здійснило ТОВ “Інстафінанс” (код ЄДРПОУ: 43449827).

На звернення Особи-1, ТОВ “Інстафінанс” надіслало лист до якого було додано паперові примірники документів:

  • анкету фізичної особи;

  • паспорт споживчого кредиту “Інформація, яка надається споживачу до укладення договору про споживчий кредит (Стандартна форма);

  • додаткову угоду;

  • загальні умови договору кредитної лінії на 4-х аркушах;

  • детальний розрахунок заборгованості.

З кредитної історії Українське бюро кредитних історій відносно Особа-1 зареєстровано договір позики.

Сума позики 5848 грн. Загальна поточна заборгованість складала 13960 грн.

Відповідно до вимог ч.2 ст. 207 ЦК України правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо він підписаний його стороною (сторонами).

З аналізу положень п. 6, 12 ч. 1 ст. 3, ст. 11, 12 Закону України “Про електронну комерцію” , ст. 13 Закону України «Про споживче кредитування вбачається», що клієнт має бути ідентифікований одразу при реєстрації в інформаційно-телекомунікаційній мережі за допомогою електронного підпису або електронного цифрового підпису, інших аналогів власноручних підписів і лише на етапі акцептування пропозиції про укладення договору акцепт підписується одноразовим ідентифікатором, який відповідно до п.п. 6, 12 ч. 1 ст. 3 Закону України Про електронну комерцію є алфавітно-цифровою послідовністю.

Відповідно до ч. 1 ст.9 Закону України «Про організацію формування та обігу кредитних історій» інформація для формування кредитної історії надається користувачем до бюро лише в разі наявності письмової згоди юридичної або фізичної особи, яка уклала кредитний правочин з Користувачем.

Відповідно до п. 1, 2 ч. 1 ст.10 Закону України «Про організацію формування та обігу кредитних історій» бюро вилучає з кредитної історії:

  • інформацію, яка передбачена п.2 ч.1 ст.7 (відомості про грошове зобов`язання суб`єкта кредитної історії) у разі відсутності кредитного правочину, договору або визнання їх недійсними;

  • всю інформацію, що міститься у кредитній історії, у разі відсутності письмової згоди суб`єкта кредитної історії на збір, зберігання, використання та поширення через бюро інформації про нього.

Було подано ПРЕТЕНЗІЮ до ТОВ “Інстафінанс” (код ЄДРПОУ: 43449827) в якій повідомлено що Договір кредитної лінії Особа-1 не укладала та не підписувала.

Особа-1 повідомляла, що на привеликий жаль, вона та ТОВ “Інстафінанс”, стали жертвами шахраїв, це доводиться тим, що в надісланих паперах вказані невірні відомості про мене, а саме:

номер телефону (000000000) та адресу електронної пошти (0000000@gmail.com).

Особа-1 ніколи не користувалась цими інформаційними данними і їй невідомо про власника поштової скриньки 0000000@gmail.com.

Особа-1 запевняла, що я не мала наміру отримувати позику у розмірі 5200 грн.

Вона не була належним чином ідентифікована при реєстрації в ІТС відповідними електронним підписом, електронним цифровим підписом чи іншим аналогом власноручного підпису.

З приводу шахрайських дій відносно персональних даних, Особа-1 взернулась до місцевої поліції.

Листом відділення поліції її мене було поінформовано, що під час перевірки наданої інформації встановлено, що відсутні ознаки кримінального та адміністративного правопорушення і рекомендовано звернутись до суду в порядку цивільного судочинства.

Вказані мною доводи підтверджують, що договір кредитної лінії є нікчемним, оскільки договір мною не укладався, тому є недостовірною інформація про наявність про цей договір.

Претензію було задоволено.
ТОВ “Українське бюро кредитних історій” листом повідомило Особу-1, що відомості відносно неї вилучені з кредитної історії.
ТОВ “Інстафінанс” надало довідку про те, що за Особа-1 не має заборгованість перед ТОВ “Інстафінанс”.

інші випадки з практики