Якщо Вам надійшло повідомлення про те, що виконавча служба заблокувала Ваші рахунки, пропоную ознайомитись з наступною інформацією.

Розберемо декілька прикладів.

Спочатку необхідно ознайомитись з постановою про відкриття виконавчого провадження та дізнатись, з яких підстав було відкрито виконавче провадження. Таку інформацію можете отримати у цифровому додатку «Дія»: в меню «Сервіси» маєте перейти до розділу «Виконавчі провадження», знайти відкриті виконавчі провадження, потім перейти до розділу «Постанови» та відкрити постанову про відкриття виконавчого провадження. Завантаживши цю постанову, ви дізнаєтесь, на підставі якого рішення було відкрито виконавче провадження. Це можуть бути: судовий наказ, судове рішення або виконавчий напис нотаріуса. 

Якщо вам складно прийняти рішення і потрібна он-лайн допомога адвоката, телефонуйте:

Розглянемо кожен з варіантів:

  1. Якщо виконавче провадження розпочато на підставі судового наказу.

    Треба пам’ятати, що згідно частини 1 статті 170 Цивільного процесуального кодексу України, боржник має право протягом п’ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу звернутись до суду з заявою про скасування судового наказу. Якщо є спір про стягнення грошових коштів або заявлено вимогу, строк позовної давності якої минув, судовий наказ повинен бути скасований.
    Ухвалу суду про скасування судового наказу необхідно надати державному/приватному виконавцю, який має закрити виконавче провадження та зняти усі арешти, які були накладені у цьому виконавчому провадженні.

    Примітка: такий алгоритм дій не стосується справ про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей.

  2. Якщо виконавче провадження було розпочато на підставі судового рішення, однак ви не приймали участі в судовому засіданні та щойно дізнались про таке рішення.Згідно статей 352 та 354 Цивільного процесуального кодексу України, маєте право подати апеляційну скаргу протягом тридцяти днів, коли офіційно дізнались про наявність судового рішення.Треба пам’ятати, що одночасно із подачею апеляційної скарги необхідно заявити клопотання про зупинення виконання судового рішення на час розгляду справи в апеляційному суді.

  3. Якщо виконавче провадження розпочато на підставі виконавчого напису нотаріуса, маєте право звернутись з позовом про скасування цього виконавчого напису. Необхідно мати на увазі, що одночасно з поданням позову необхідно подавати заяву про зупинення виконавчого провадження, яке було розпочато на підставі цього виконавчого напису./

    Додатково нагадую, що 06 травня 2023 набрав чинності Закон України  від 11 квітня 2023 року № 3048-IX щодо окремих особливостей організації примусового виконання судових рішень і рішень інших органів під час дії воєнного стану.

    Тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану в Україні фізичні особи – боржники, на кошти яких накладено арешт органами державної виконавчої служби, приватними виконавцями, можуть здійснювати видаткові операції з поточного рахунку на суму в розмірі, що протягом одного календарного місяця не перевищує двох розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом про Державний бюджет України на 1 січня поточного календарного року, а також сплачувати податки, збори без урахування такого арешту, за умови що такий поточний рахунок визначений для здійснення видаткових операцій у порядку, встановленому цим підпунктом.

    Слід звернути окрему увагу, що звернення стягнення у межах зазначеної суми на такому рахунку не здійснюється.

    Для визначення такого поточного рахунку в банку фізична особа – боржник звертається до органу державної виконавчої служби, приватного виконавця, який наклав арешт на кошти фізичної особи – боржника, із заявою про визначення поточного рахунку в банку для здійснення видаткових операцій. Заява може бути подана в паперовій формі (нарочно або засобами поштового зв’язку) або в електронній формі з дотриманням вимог, встановлених Законом України “Про електронні документи та електронний документообіг”.
Якщо вам складно прийняти рішення і потрібна консультація юриста: