Важливо знати

Якщо військовий не може

погасити заборгованість у визначені банком строки, необхідно знати, що у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України військовим надаються визначені законом пільги за кредитними зобов’язаннями:

  • звільнення від сплати відсотків за користування кредитом

  • звільнення від сплати штрафів/пені за несвоєчасну сплату платежів по кредиту перед підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, у тому числі банками, та фізичними особами (частина п’ятнадцята статті 14 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей»).
    Ознайомитись з Законом можна за посиланням.
Якщо вам складно прийняти рішення і потрібна он-лайн допомога адвоката, телефонуйте:

Тобто військовослужбовці звільняються від сплати штрафних санкцій, відсотків за користування кредитом не лише стосовно банків, але і небанківських фінансових установ, наприклад: кредитних спілок, ломбардів, лізингових компаній та інші юридичних осіб, виключним видом діяльності яких є надання фінансових послуг.

Пільги з погашення основного боргу за кредитною заборгованістю (тіла кредиту) та пільги зі сплати комісій по кредиту – наразі законодавством України не передбачені.

Звернутися до банку чи іншої фінансової установи щодо відстрочки може як сам військовослужбовець, який має борги за споживчим кредитом, так і його близькі родичі, представники, спадкоємці чи поручителі.

Не ігноруйте повідомлення від банків. Для початку уважно ознайомтесь з інформацією, яку вам надіслали. Додатково перечитайте умови кредитного договору та перегляньте виписку зі свого рахунку.

Важливо знати, що пільги по поверненню кредитів не стосуються кредитних договорів щодо придбання майна, яке віднесено чи буде віднесено до об’єктів житлового фонду (житлового будинку, квартири, майбутнього об’єкта нерухомості, об’єкта незавершеного житлового будівництва, майнових прав на них) та/або автомобіля.

Якщо вам складно прийняти рішення і потрібна консультація юриста: