Зняття арешту з рахунків

Зняття арешту з рахунків та майна, накладеного по причині заборгованості по кредитах МФУ

Ідея мікрозаймів досить непогана. Цією послугою зручно скористатись, коли раптово треба гроші. Але на вітчизняному кредитному ринку, все не так просто і прозоро, як про то «кричить» реклама у ЗМІ й листівки, наклеєні на кожному кроці на вулиці.

Насправді, отриману позику треба повертати, це аксіома. Однак абсолютно несправедливо, коли людина отримує позику в 1000 гривень, а повертати вимагають 30000 грн.

Дуже часто, минаючи суди, мікро-фінансові установи примусово стягують борги на підставі виконавчого напису нотаріуса.
В результаті цього будуть арештовані Ваші рахунки та накладений арешт на майно.

Якщо вам складно прийняти рішення і потрібна он-лайн допомога адвоката, телефонуйте:

Законодавство дозволяє такі дії, тільки коли заборгованість є безспірною статті 87 та 88 Закону України «Про нотаріат».

Якщо ж ви не погоджували суму заборгованості і несвоєчасно, а часто навіть випадково, дізнались про накладення арешту, пропоную декілька варіантів дій.

Варіант перший.


Оскаржити постанову приватного виконавця про відкриття виконавчого провадження. Цей спосіб захисту треба використовувати, коли відкрито виконавче провадження не за територіальністю вчинення виконавчих дій.

Наприклад, розпочато виконавче провадження приватним виконавцем міста Києва, а боржник фактично живе та зареєстрований в іншій області. Це є порушенням статті 24 Закону України “Про виконавче провадження”.

Відповідно до пункту 10 частини четвертої статті 4 Закону України “Про виконавче провадження”, виконавчий документ повертається стягувачу органом державної виконавчої служби, приватним виконавцем без прийняття до виконання протягом трьох робочих днів з дня його пред`явлення, якщо виконавчий документ пред`явлено не за місцем виконання або не за підвідомчістю.

Треба пам’ятати про десятиденний строк на оскарження постанови про відкриття виконавчого провадження. Цей строк обраховується з того часу, коли ви дізнались про наявність виконавчого провадження.

Тому дізнавшись про арешт рахунків, не гаючи часу, необхідно звернутись до адвоката, або іншого спеціаліста-правника.

На підставі рішення адміністративного суду скасовується постанова про відкриття виконавчого провадження і арешт з рахунків знімається.

Варіант другий.

Оскаржувати виконавчий напис нотаріуса до суду. Одночасно з позовом необхідно подати заяву про забезпечення позову та зупинення виконавчого провадження до набрання законної сили судовим рішенням по справі.

Суд зобов’язаний розглянути цю заяву не пізніше двох днів з дня подання заяви стаття 153 Цивільного процесуального кодексу України, тому цьому питанню необхідно приділити максимум уваги.

Отримавши рішення про зупинення виконавчого провадження, його необхідно відразу відправити поштою приватному виконавцю або в банк, де було арештовано ваш рахунок, для того щоб зняти арешт. Потім знайдіть договір кредиту та квитанції про виплати по цьому кредиту, щоб підтвердити в суді, що сума боргу не є безспірною.

Бажано зібрати якнайбільше інформації про кредитну історію, щоб адвокат міг ефективніше Вас захистити.

Ще один важливий момент: для підготовки позовної заяви необхідно надати виконавчий документ, на підставі якого було накладено арешт, а також документи на підставі яких було видано виконавчий напис. Але згідно діючого законодавства, лише суд має право витребувати ці документи в нотаріуса.
Тому необхідно заявити клопотання про витребування у нотаріуса завірені копії документів, на підставі яких було видано виконавчий напис, та залучити їх до матеріалів справи.

Суд зобов’яже нотаріуса надати ці документи стаття 135 та 137 Цивільного процесуального кодексу України.
Якщо нотаріус відмовиться від надання цих документів, суд може визнати це ухиленням від виконання рішення суду і буде вважати ваші обставини встановленими частина 4 статті 81 Цивільного процесуального кодексу України.

Найчастіше складності трапляються, коли виконуються ці написи приватними виконавцями, які знаходяться в іншому місці, ніж там де Ви проживаєте. Зачасту це місто Київ. В таких випадках Вам технічно важко і матеріально складно спілкуватись із виконавчою службою.

Як свідчить судова практика, суди визнають недійсними виконавчі написи нотаріуса у випадках, коли підтверджується порушення статей 87 та 88 Закону України «Про нотаріат».

Якщо вам складно прийняти рішення і потрібна консультація юриста: