- Зразок – Заява про зняття існуючої поза межами будь-якого виконавчого провадження арештів, накладених на моє майно (кошти)
Google Docs – для редагування: “Файл – Копіювати”
Якщо Вам надійшло повідомлення про те, що виконавча служба заблокувала Ваші рахунки під час примусового виконання виконавчого напису приватного нотаріуса і вам необхідне зняття арешту по виконавчому напису нотаріуса у період дії воєнного стану, пропоную ознайомитись з наступною інформацією.
Важливо знати, що Законом України “Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності приватних виконавців та примусового виконання судових рішень, рішень інших органів (посадових осіб) у період дії воєнного стану“, який набрав чинності 25.08.2022 року, внесено зміни до Закону України “Про виконавче провадження” (далі – Закону) та пункт 10-2 розділу XIII “Прикінцеві та перехідні положення” після абзацу десятого доповнено чотирма новими абзацами. Відповідно до пункту 10-2 розділу XIII Закону забороняється у період дії воєнного стану примусове виконання виконавчих написів нотаріусів. Пунктом 9 частини першої статті 37 Закону передбачається, що виконавчий документ повертається стягувачу.
Частими є випадки, коли виконавче провадження закрито, а арешт банківських рахунків залишився. Що робити в такому випадку?
Якщо вам складно прийняти рішення і потрібна он-лайн допомога адвоката, телефонуйте:
Необхідно перевірити інформацію в Автоматизованій системі виконавчих проваджень за посиланням ( https://asvpweb.minjust.gov.ua/#/search-debtors ) про наявність виконавчих проваджень, які були розпочаті відносно Вас.
Якщо Ви отримували постанову державного (приватного) виконавця про відкриття виконавчого провадження, там зможете знайти ідентифікатор доступу до виконавчого провадження. За допомогою цього ідентифікатора доступу, Ви зможете отримати доступ до виконавчого провадження та ознайомитись з усіма документами, які були прийнятті виконавцем.
Якщо такої постанови не отримували, зверніться по телефону або в інший спосіб до виконавця щоб надали примірник такої постанови.
Наступним кроком буде складання та подання до керівника відділу виконавчої служби (приватного виконавця), де знаходилось виконавче провадження, заяви про зняття арештів. (зразок заяви знайдете за посиланням).
Після подання заяви необхідно дочекатись офіційного підтвердження про задоволення Вашої заяви та зняття арешту. Якщо було відмовлено у знятті арешту або триватиме затримка з розглядом Вашого звернення, маєте право звернутись до Міністерства юстиції України зі скаргою на дії державного (приватного) виконавця.
Офіційне підтвердження про зняття арешту з рахунків ще не означає Вашої повної перемоги.
Треба пам’ятати, що залишається чинним виконавчий напис на підставі якого було розпочато виконавче провадження. Після закінчення воєнного стану, фінансова установа знову може повернутись до виконання цього напису.
Тому не зволікайте з оформленням та поданням позовної заяви до суду про зняття арешту по виконавчому напису нотаріуса у період дії воєнного стану.