Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» передбачено пільгове пенсійне забезпечення для військовослужбовців Збройних Сил, інших військових формувань, органів державної безпеки і внутрішніх справ колишнього Союзу РСР та МВС України, Національної гвардії України, Прикордонних військ України, військ цивільної оборони України, державної пожежної охорони, особи начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України та ін.

А саме, даним законом передбачено, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв’язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Закону тощо, з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для військовослужбовців,поліцейських та інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.

Однак, внаслідок прийняття певних підзаконних нормативних актів та внесення змін до діючих, право на перерахунок пенсій вищезазначеним верствам населення було обмежено.

Якщо вам складно прийняти рішення і потрібна он-лайн допомога адвоката, телефонуйте:

А саме, для перерахунку пенсії брали до ували лише такі складові грошового забезпечення , як посадовий оклад, оклад за військовим чи спеціальним званням та відсоткова надбавка за вислугу років, без урахування інших відповідних премій, підвищень та надбавок.

На даний час, внаслідок рішень Окружного адміністративного суду м.Києва по справах №826/3858/18, №826/12704/18, №826/6453/18 було визнано протиправними та нечинними окремі пункти Постанови КМУ №103 та зміни, які вносилися цією постановою до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. № 45.

Таким чином, пенсіонери-військовослужбовці, колишні міліціонери та прирівняні особи набули права на перерахунок пенсії у зв’язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, поліцейських з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством на час такого підвищення.

Наразі, органи, що уповноважені видавати відповідні довідки (як то обласні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (воєнкомати), ГУ МВС, ГУ ДСНС та ін.) відмовляли у видачі відповідних оновлених довідок.

Тільки внаслідок сприяння Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини зазначені органи почали видавати пенсіонерам та надсилати органам Пенсійного фонду України оновлені довідки про розмір грошового забезпечення військовослужбовців та прирівняних до них осіб (довідка видається лише за заявою пенсіонера).

Органи ПФУ відмовляються в добровільному порядку здійснити перерахунок пенсії на підставі оновлених довідок.

Захищати своє право на пенсію в гідному розмірі громадянам доводиться в судовому порядку.

Як доводить практика, розмір пенсії внаслідок такого перерахунку виявляється значно вигіднішим, навіть враховуючи запроваджене підвищення пенсій військовослужбовцям (до 2000грн) з липня 2021р.

В даному випадку пенсіонеру не обійтись без професійної допомоги спеціаліста для захисту свого права на зазначений перерахунок пенсії.

Якщо вам складно прийняти рішення і потрібна консультація юриста: