Якщо надійшло повідомлення, що виконавча служба заблокувала Ваші рахунки, пропоную ознайомитись з наступною інформацією.

Розберемо випадок, коли виконавче провадження завершено через повернення виконавчого листа стягувачу у зв’язку з відсутністю майна боржника або повернення виконавчого листа через мораторій щодо виконання приватних написів нотаріуса на час дії воєнного стану, але арешт майна та банківських рахунків не знято.

Якщо вам складно прийняти рішення і потрібна он-лайн допомога адвоката, телефонуйте:

Ваші дії:

  1. необхідно отримати код доступу (ідентифікатор) до виконавчого провадження. Потім за допомогою коду (ідентифікатора) ознайомитись із постановами виконавця. Це можна зробити на сайті Автоматизованої системи виконавчих проваджень за посиланням: https://asvpweb.minjust.gov.ua/#/search-debtors
  2. знайти за кодом доступу (ідентифікатором) постанови виконавця про стягнення з боржника витрат на проведення виконавчих дій та стягнення виконавчого збору. В постановах зазначено суму таких витрат та реквізити, за якими необхідно сплатити кошти, зазвичай це суми у розмірі близько 200 грн – витрат на проведення виконавчих дій та 1500 грн – виконавчого збору.
  3. необхідно оплатити витрати на проведення виконавчих дій та виконавчий збір за реквізитами. Обов’язково це мають бути дві окремі квитанції, в яких зазначено, що оплачуються витрати за проведення виконавчих дій, виконавчого збору та номер виконавчого провадження.
  4. наступним кроком буде звернення до начальника відділу державної виконавчої служби (або приватного виконавця) із заявою про розблокування рахунків та зняття арешту. До заяви додаєте квитанції про оплату (сканкопії або фото цих квитанцій залиште у себе).

Згідно п. 16 розділу 7 Інструкції з організації примусового виконання рішень, затвердженої наказом міністерства юстиції України від 02.04.2012  № 512/5, державний (приватний) виконавець зобов’язаний винести постанову про зняття арешту з майна боржника або скасування інших заходів примусового виконання рішення без винесення постанови про відкриття чи відновлення виконавчого провадження.

Якщо буде відмовлено, маєте право оскаржити дії державного (приватного) виконавця до його керівництва або до суду.

Треба пам’ятати, що виконавчий напис, на підставі якого було розпочато виконавче провадження, залишається чинним. Після закінчення воєнного стану фінансова установа знову може повернутись до виконання цього напису, тому не зволікайте з оформленням та поданням позовної заяви до суду про скасування виконавчого напису нотаріуса. 

Якщо вам складно прийняти рішення і потрібна консультація юриста: