Розрахунок пенсійного стажу. Чи правильно нарахували пенсію? Як перевірити її розмір?

Досягнувши пенсійного віку Ви постаєте перед фактом призначення пенсії. Порядок призначення та нарахування пенсії в Україні регулюється досить значним об’ємом нормативних актів, законів, постанов, розпоряджень, всіляких інструкцій, інформаційних листів-роз’яснень Пенсійного фонду України та судової практики.

Розроблено складне програмне забезпечення для призначення пенсій.

Але часто трапляються випадки, коли мають місце помилки в призначенні пенсій. Пенсійні фонди відмовляють зараховувати до стажу періоди роботи, які дають право на пенсію на пільгових умовах. Тому доводиться відстоювати своє право в суді.

Сучасні реформи призвели до того, що людина обмежена у прямому безпосередньому спілкуванні з спеціалістами Пенсійного фонду в галузі призначень пенсії. Скрізь проходять скорочення відділень Пенсійного фонду. Документи, які дають право на пенсію, приймають працівники, які є загальними спеціалістами, вони лише сканують та передають Ваші папери до відділу призначень.

Тому пенсіонери звертаються за правовою допомогою при призначенні пенсій і перевіркою розміру призначеної пенсії, а згодом до суду за захистом своїх прав.