Важливе про оскарження виконавчого напису нотаріуса, якщо сума заборгованості завищена.
- Зразок позовної заяви про оскарження виконавчого напису нотаріуса
Google Docs – для редагування: “Файл – Создать копию”
Дуже часто, минаючи суди, банки та інші фінансові установи примусово стягують борги на підставі виконавчого напису нотаріуса.
В результаті чого буду арештовані Ваші рахунки та накладений арешт на майно.
Якщо сума заборгованості завищена або прострочена, необхідно звертатись до суду та оскаржувати виконавчий напис.
Тепер, Ваші дії…
Якщо вам складно прийняти рішення і потрібна он-лайн допомога адвоката, телефонуйте:
В першу чергу необхідно звернутися за кваліфікованою допомогою до фахівця, який підготує позовну заяву до суду про оскарження виконавчого напису нотаріуса.
Одночасно з позовом необхідно подати заяву про забезпечення позову та зупинення виконавчого провадження до набрання законної сили содового рішення по справі.
Суд зобов’язаний розглянути цю заяву не пізніше двох днів з дня подання заяви згідно до статті 153 Цивільного процесуального кодексу України, тому цьому питанню необхідно приділити максимум уваги.
Отримавши рішення про зупинення виконавчого провадження, його необхідно відразу відправити поштою приватному виконавцю або банк, де було арештовано ваш рахунок, для того щоб зняти арешт.
Потім найдіть договір кредиту та квитанції про виплату по цьому кредиту. Щоб підтвердити в суді, що сума боргу не є безспірною.
Бажано зібрати як найбільше інформації про кредитну історію, щоб адвокат міг ефективніше Вас захистити.
Ще один важливий момент: для підготовки позовної заяви необхідно надати виконавчий документ, на підставі якого було накладено арешт, а також документи на підставі яких було видано виконавчий напис.
Але згідно діючого законодавства, лише суд має право витребувати у нотаріуса.
Тому необхідно заявити клопотання про витребування у нотаріуса завірені копії документів на підставі яких було видано виконавчий напис та залучити їх до матеріалів справи.
Суд зобов’яже нотаріуса надати ці документи згідно до статті 135 та 137 Цивільного процесуального кодексу України.
Але якщо нотаріус відмовиться від надання цих документів, суд може визнати це як ухиленням від виконання рішення суду і буде вважати ваші обставини встановленими згідно до частини 4 статті 81 Цивільного процесуального кодексу України.
Адвокат також може виконати адвокатський запит до приватного виконавця або нотаріуса згідно до статті 24 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».
Але на отримання відповіді піде не менше 20 днів, а результат може буде негативним.
Тому адвокатський запит краще робити одночасно із поданням позову.
Найчастіше складності трапляються, коли виконуються ці написи приватними виконавцями, які знаходяться в іншому місці, ніж там де Ви проживаєте.
Як правило, це місто Київ. В цих випадках Вам технічно важко і матеріально складно спілкуватись із виконавчою службою.
За бажанням, можна окремо оскаржити дії виконавчої служби, наприклад, чому виконавче провадження відкрито в м. Києві, а не за Вашим місцем проживання, чому нотаріус видав напис, не перевіривши належним чином безспірність боргу або пропущення трирічного строку давності до вимоги про стягнення кредиту.
Але це питання не є першочерговим, оскільки піде багато часу, поки державні органи будуть розбирати Ваші скарги.
А Ваші кошти в цей час із заблокованих рахунків будуть списані. Тому скарги краще подавати, також, одночасно з поданням позову до суду.
Як свідчить судова практика, суди визнають недійсними виконавчі написи нотаріуса у випадках, коли підтверджується порушення статей 87 та 88 Закону України «Про нотаріат».